25
בנוב
2009

וורדפרס 2.9 – פונקציה חדשה להצגת תמונות פוסטים

מאת: מאור ברזני | תגובות: 29 | נושאים: וורדפרס
תגיות: , , , , |

** שימו לב – יש שינוי בשמות הפונקציה. השינויים מפורטים בפוסט חדש **

אם שמעתם על הפיצ'ר החדש לתמונות ממוזערות (thumbnails) שיופיע בגרסת וורדפרס 2.9 שבדרך, אז שמעתם נכון. בקרוב אכן תוכלו להציג בקלות יתרה תמונות ממוזערות בפוסטים.

ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות בעזרת הפיצ'ר החדש, שהוא למעשה סט של כמה פונקציות חדשות שיתווספו עם השקת וורדפרס 2.9. דבר אחד שחשוב לדעת לפני שצוללים פנימה, הוא שהפיצ'ר הזה הוא סוג של "ייצוג ויזואלי" של פוסט. כלומר, התמונה עצמה תהיה קשורה בעצם באופן ישיר לפוסט.

שימושים שונים לפיצ'ר

ראשית,יש להוסיף לתבנית שלכם את התמיכה בפיצ'ר. אחרת, מן הסתם, אי אפשר יהיה להשתמש בו. מיד נגיע לזה, בינתיים נניח לרגע שהוספתם לתבנית את התמיכה בפיצ'ר.

השימוש בתמונות ממוזערות ייעשה דרך מסך עריכת פוסטים (או עריכת עמודים) בממשק הניהול של וורדפרס. כאשר התבנית תומכת בפיצ'ר תופיע במסך העריכה בצד שמאל (בהנחה שממשק הניהול שכם בעברית), מתחת לקוביות של שיוך תגיות וקטגוריות, קובייה חדשות בשם "Post Thumbnail" או Page thumbnail לעמודים (אני מניח שזה יתורגם למשהו כמו "תמונה ממוזערת"). יופיע לינק ל – "set thumbnail" (קביעת תמונה ממוזערת), שיפתח את מעלה הקבצים כדי לאפשר אפשר העלאת קובץ אימאג'.

לא רק תמונות ממוזערות

ודאי תשמחו לדעת, שהשימוש בפונקציה הזאת לא יהיה מוגבל רק לתמונות ממוזערות וטכנית ניתן יהיה להשתמש בה למעשה גם לגדלים אחרים של התמונות. בברירת המחדל שלה מספקת וורדרפס ארבעה גדלים של תמונות (3 מתוכם הם אלה הקיימים כיום): ממוזער, קטן, בינוני וגדול.

ישנם גם תוספים שמוסיפים מספר גדלים נוספים מותאמים אישית. מה שחשוב זה בעצם לדעת שאפשר להשתמש בפונקציה הזו לא רק לגודל של התמונות הממוזערות, אלא לכל סוגי הגדלים השונים.

הוספת תמיכה ב-post image לתבנית

אם חשבתם שזה הולך להיות החלק המסובך, אז טעיתם. כל מה שתצטרכו לעשות זה להוסיף שורה אחת בלבד לקובץ functions.php שבתבנית שלכם:

[ccwn_php]add_theme_support('post-thumbnails');[/ccwn_php]

הוספת השורה הזאת תוסיף לכם את תיבת התמיכה בתמונות ממוזערות במסך עריכת הפוסטים והעמודים. בנוסף, תצטרכו כמובן גם להוסיף בתוך הלופ בקבצי התבנית השונים קריאה לתמונה. למשל, אם תרצו להוסיף את התמונה לארכיון הקטגוריות שלכם, תצטרכו להוסיף את הקוד הבא לתבנית במקום בו תרצו את התמונה:

[ccwn_php][/ccwn_php]

במקרה של ארכיון קטגוריות הפוסטים, תוסיפו את השורה הזאת בקובץ category.php, או אם אינו קיים אז לקובץ archive.php או index.php, אבל אז הוא כמובן ישפיע לכם גם על איזורים שונים באתר, הכל כמובן לפי הירככיית קבצי תבניות וורדרפס.

אם תרצו באיזור אחר להוסיף לצד הפוסט את התמונה בגדלים שונים, תוכלו לקרוא לפונצקייה בצורות הבאה (כמובן בתוך הלופ):

[ccwn_php]//for medium size
//for large size
//for the full size [/ccwn_php]

כמו שאתם רואים, בעזרת שימוש בפונקציה הזו תוכלו להוסיף בקלות יתרה לפוסטים ולעמודים שלכם תמונה מובילה בגדלים השונים שלה, בהתאם למיקומים השונים באתר בהם תבחרו.

מספר פונקציות נוספות לשימוש עם post images

בדיקה האם יש תמונה לפוסט?

במקרים מסוימים נרצה לבדוק אם לפוסט יש תמונה. לשם כך נוספה הפונקציה has_post_image(), שמחזירה ערך בוליאני (true/flase). בדוגמה הזאת, למשל, מתבצעת בדיקה אם יש תמונה לפוסט. אם כן, אז מוצגת התמונה הממוזערת, ואם אין תמונה לפוסט אז מוצגת תמונת ברירת מחדל בשם default.png:

[ccwn_php]';
?>[/ccwn_php]

החזרת התמונה של פוסט במקום להציג אותה

בדומה לפונקציות האחרות של וורדפרס, קיימת במקביל לפונקציה שמציגה את התמונה, פונקציה נוספת שרק מחזירה את התמונה בלי להציג אותה. אפשר להשתמש בה בתוך קוד PHP בתבנית. למשל, השורה הבאה תחזיר תמונה ממוזערת אל תוך משתנה בשם image:

[ccwn_php][/ccwn_php]

תמונות ממוזערות ישנות שבאתר יאבדו

רבים משתמשים בשדות מיוחדים (custom fields) כדי להוסיף תמונות לפוסטים. שימו לב – אם תעברו להשתמש בפיצ'ר החדש הזה, כל מה שעשיתם עד היום מבחינת התמונות הממוזערות שבאתר / בלוג שלכם, יאבד! פיתרון למצב הבעייתי הזה יש בתוסף Get the Image של ג'סטין טדלוק. התוסף ישודרג ויעודכן בסמוך לשחרורה של גרסת וורדפרס 2.9, ויותאם כך שאפשר יהיה להשתמש בפיצ'ר החדש של תמונות פוסטים וגם להמשיך להשתמש בתמונות שהוזנו בדרכים השונות עד כה (שדות מיוחדים, תמונות שצורפו לפוסטים וכו')

הכל דבש?

לא. למרות כל הדבש צריך גם קצת עוקץ ובפונקציה יש כמה חסרונות ומגבלות אחת מהן היא שאין פה למעשה דינמיות של ממש, הפונקציה עדיין משתמשת בתמונות בגדלים קבועים מראש שנוצרו ע"י וורדפרס. כלומר, אתם מוגבלים לגדלים האלה.

חיסרון נוסף הוא שהפונקציה מחפשת רק את התמונה שהוזנה בתור תמונת הפוסט, ומתעלמת מאימאג'ים נוספים אחרים שהוטמעו בתוך הפוסט. כמו כן, אין חיתוך אמיתי של התמונה, אלא רק הקטנה ושינוי גודל, מה שיכול לגרום לתוצאות שונות ומוזרות בתמונות גובה או בתמונות רחבות במיוחד.

** שימו לב – יש שינוי בשמות הפונקציה. השינויים מפורטים בפוסט חדש **


שתפו גם אחרים:
 • email
 • Print
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Google Bookmarks
 • Live
 • PDF
 • MySpace
 • del.icio.us
 • Digg
 • Technorati
 • Yahoo! Bookmarks
 • Yahoo! Buzz
 • Add to favorites

29 תגובות »

 • חתול הגיב:

  למה לא ליצור אפשרות שהתמונה הממוזערת תלקח אוטומטית מתמונות שמופיעות בפוסט? זה יעשה את החיים פשוטים בהרבה.
  .-= פורסם לאחרונה אצל חתול.. ‫על הבעיות שלי עם אובונטו‬ =-.

 • @חתול –
  את השאלה הזאת תצטרך לשאול את אנשי הפיתוח של וורדפרס…
  ההגיוני הוא אכן שתהיה אפשרות ששהתמונה תילקח או מאיזור מיוחד להזנה כמו שיהיה, או מתוך הפוטסט עצמו, תוך כדי סימון אולי איזו תיבה שזה יוזן שם/מספר/מזהה של התמונה מתוך הפוסט אותה רוצים להציף כתמונת הפוסט בתקצירים בדף הבית ובארכיון.

 • אריאל הגיב:

  שמעתי על התוספת הזאת כבר לפני כמה חודשים, אני חושב שיש כבר תוספים שעושים את אותה פעולה, לא נפלתי.
  יש הרבה דברים אחרים שהם יכלו להכניס במערכת שתשדרג אותה לכיוון מערכת CMS חזקה יותר.
  למשל:
  אפשרות להעלאת פוסטים ומאמרים לאו דווקא בסדר כרונולוגי יכול להיות שימושי.
  הפיכת עמודים סטטיים לעמודי דינאמיים [עם פוסטים] בצורה אוטומטית.

 • @אריאל, קודם כל טוב שלא נפלת, לא התכוונתי להפיל אף אחד 🙂
  בכל מקרה, התוספת הזאת היא סה"כ לא יותר מפיפס אחד קטן בים, מי שירצה שישתמש, מי שלא – לא חייב..
  יש גם שינויים ותוספות נוספים אחרים הצפויים ב.2.9, פה כתבתי על משהו אחד ספציפי ולא יותר מזה..

  אני באופן אישי בעד לצמצם שימוש בתוספים אם לא חייבים אותם.
  לדעתי, אם יש עכשיו פונקציה מובנית בוורדפרס, שמאפשרת להציג תמונות, אז אין סיבה ממשית להשתמש בתוספים שיעשו את אותה העבודה.

  לגבי שדרגוים ותוספות אחרים במערכת – תמיד אפשר את הרעיונות להעלות באתר המרכזי של פרויקט וורדרפס באנגלית, יש שם אזור שלם של העצעות לשיפורים ושדרוגים וגם דירוגים שלהם ע"י אחרים. שים את הרעיונות שלך שם, אולי הרבה גולשים בעולם ידרגו ויאהבו את הרעיונות, ומי יודע אולי יישמו את זה בגרסאות הבאות של וורדפרס…

 • krembo99 הגיב:

  first of all, I am sorry I need to write in english, i have no Hebrew keyboard where I am…

  Second, This is nothing new, you could do this since 2.6 very easily and with a very simple function
  I have been using this for more than a year I think on almost ALL the websites I mantain…
  .-= פורסם לאחרונה אצל krembo99.. Bathroom inovation design competition – cambio2 furniture design =-.

 • @kremno99- לא דובר במשהו חדש במובן שזה משהו שאי אפשר היה לעשות אותו.
  ברור שאפשר לשים תמונות בפוסטים בשיטות שונות, כמו עם שדות מיוחדים או עם תוספים וכדו'.
  החידוש היחיד הוא שיש עכשיו בנוסף גם פונקציה מובנית ב-core של וורדפרס שמאפשרת לעשות את הוספת התמונות בצורה פשוטה ובלי שדות מיוחדים או תוספים.

 • אריאל הגיב:

  מאור כתב: "אני באופן אישי בעד לצמצם שימוש בתוספים אם לא חייבים אותם.
  לדעתי, אם יש עכשיו פונקציה מובנית בוורדפרס, שמאפשרת להציג תמונות, אז אין סיבה ממשית להשתמש בתוספים שיעשו את אותה העבודה."

  אם כבר ישנם הרבה תוספי חובה שעדיין לא הוכנסו לתוך המערכת כמו למשל:
  All in One SEO Pack / Contact Form 7 / NextGEN Gallery / אקזימט ועוד הרבה תוספים שתמצא אותם כמעט בכל בלוג שמוקם על וורדפרס בעולם.
  וורדפרס לפי דעתי כבר מזמן יצאה מהנישה הבלוגית ונהפכה להיות מערכת CMS לכל דבר, במיוחד לאתרי תדמית ותוכן ולכן היא צריכה להתחיל לחשוב קצת אחרת.

  טוב, אני מוציא את כל מה שאני חושב כאן ולא באתר המרכזי של וורדפרס, סתם כי אני עצלן וכיף לי לכתוב כאן ולא שם. 🙂

 • @אריאל – אני לא הייתי רוצה לראות את nextGEN למשל או את Cf7 משולבים לי אוטומטית בתוך ה-core של וורדפרס, יש גם חלופות להם ורבים משתמשים בתוספים אחרים כדי ליישם טופס הרשמה או גלריות.
  הדבר שכן חשוב לוורדפרס כדי להיתפס יותר כמערכת CMS שלמה זה לצאת מקו המחשב ה של פוסטים/עמודים בלבד.
  אמנם נעשה צעד בכיוון הזה בוורדפרס 2.0, עם הפיצ'ר של custom post type.
  אמנם זה עדיין לא מספק, ונכון שגם יש את השדות המיוחדים שמאפשרים ליישם את זה בצורה כזו או אחרת, אבל זה עדיין לא אותו הדבר.
  אם כבר יש משהו שצריך להיות חלק מוורדפרס זה קודם כל להטמיע בתוכה את מה שמאפשר לעשות התוסף Pods, בו אפשר להגדיר איזה סוגי תוכן שרוצים, איזה שדות יש לכל אחד, איזה קשרים יש ביניהם וכל סוג תוכן גםפ מתווסף בטבלה נפרדת בדטהבייס.

  ואתה מוזמן להמשיך להוציא גם פה את מה שיש לך על המערכת 🙂

 • krembo99 הגיב:

  @ Maor

  I was not talking about plugins , NOR custum fields, which i never use

  I was talking about WP built in features…
  .-= פורסם לאחרונה אצל krembo99.. Bathroom inovation design competition – cambio2 furniture design =-.

 • אריאל הגיב:

  מאור
  לא ממש התכוונתי לתוספים האלו ספציפית. הרעיון הוא ברור, חסרים המון דברים שהם בסיסיים במערכות אחרות. משום מה התחושה שלי שקפצו לפיצ'רים ה"מאגניבים" במקום לפתח עוד קצת את הבייסיק.
  אגב, אתה בטוח שהתוסף pods יודע לעבוד בעברית? משום מה בעבר ניסיתי להתעסק איתו והוא די שיגע לי את המערכת.

 • @אריאל, אל תשכח את הבסיס שממנו התחילה וורדפרס – מערכת להקמת בלוגים. אמנם היא מזמן כבר לא רק שם, אבל היא לא התחילה את הדרך כמו מערכות קוד אחרות, כמו ג'ומלה או דרופל למשל. אין ספק שהיא שינתה ומשנה את פניה ומתפתחת, ולמרות שבוורדפרס ניתן לעשות כמעט את כל מה שרוצים, עדיין לא תמיד היא תהיה המערכת האופטימלית עבור כל אחד, זה תלוי בצרכים ובדברים נוספים.

  לגבי Pods, אני עובד איתו באתר אחר שבניתי חלקים ממנו בעזרת Pods, זה אחד הדברים המצויינים שיש לוורדפרס ומשדרג ללא היכר את יכולות ניהול התוכן של וורדפרס. אין לו שום בעיה לעבוד עם עברית. תבדוק שהקידודים שלך הם utf8_general_ci ולא משהו אחר בטעות.

 • ariel הגיב:

  אגב, לגבי מה שכתב חתול בהתחלה, יש למישהו מושג אם קיים כזה תוסף שלוקח את התמונה ישירות מהפוסט ומסדר אותה?

 • יאיר הגיב:

  מה זה Pods

 • @יאיר, Pods הוא מסגרת עבודה לוורדפרס ומאפשר הוספת סוגי תכנים חדשים ושונים והצגתם באתר.

  הוא למעשה משכלל את סוגי התכנים של וורדפרס (פוסטים/עמודים) ומייצר בסופו של דבר אפשרות של CMS לכל דבר. כל סוג תוכן גם מקבל טבלה חדשה משלו בדטהבייס, ויש אפשרות לייצר גם פילטרים וחיתוכי חיפוש דינמיים וכדו'.
  זה האתר של התוסף – http://pods.uproot.us

  חשוב להוסיף שהשימוש בו מצריך התעסקות גם בקוד, והוא לא מומלץ למשתמשים מתחילים או למי שלא יודע להתעסק עם קוד.

 • יונתן שמיר הגיב:

  אני חושב שאסור להכניס לגרעין המערכת יחידות כמו nextGEN או CF7 כי לא צריך לקבוע סטנדארט לגלריה או טפסים כי תמיד יש משהוא טוב יותר, נניח גרביטי פורם שזה ענק!!! או גלריות מסוג אחר ולתת לבונה את היכולת לעצב את המערכת כראות עיניו!!

 • @יונתן, אני לא אומר לקבוע סטנדרט, אבל להכניס סוג של טופס צור קשר בסיסי שיוכל לשמש את המתחילים שלא רוצים להתעסק עם תוספים והגדרות וכו'. הוספת פיצ'רים למערכת לא מחייבת שימוש בהם וממילא אפשר יהיה להשתמש בהם או שלא..

  אגב, מה זה גרביטי פורם? מה מיוחד בו? לא מכיר.
  אני התחלתי לנסות לא מזמן את formBuilder שגם שומר לך בדטהבייס את פרטי כל הטפסים ומאפשר לייצא את הנתונים החוצה, מאפשר לבנות טפסים בצורה קלה לכל משתמש פשוט.

 • יאיר הגיב:

  http://www.gravityforms.com/tour/

  אבל נראה לי שמדובר בתוסף לא חינמי
  .-= פורסם לאחרונה אצל יאיר.. מזמור מ"ט בתהלים =-.

 • אה, נתקלתי בזה פעם, לא זכרתי את השם.
  התוסף מרשים ביותר, מי שרוצה ממש מערכת נוחה לייצור טפסים וניהולם יוכל לקנות אותו, זה אכן בתשלום.

 • יאיר הגיב:

  כן זה נראה כמו החלום של כל בונה טפסים…
  מצד שני כדי לא לאכזב את הגולשים של מאור אז לא אשאיר אתכם בלי כלום
  ואספר לכם על תוסף טפסים אחר ברמה גבוהה וחינמי בשם cForm
  http://www.deliciousdays.com/cforms-plugin
  .-= פורסם לאחרונה אצל יאיר.. מזמור שיר חנוכת הבית לדוד =-.

 • […] להוסיף בתבנית אופציה לעדכון "תמונת פוסט ממוזערת", שמאפשרת להוסיף את האימג' לפוסט, שימושי במיוחד […]

 • רמי הגיב:

  וואו, אחלה פוסט, חסכת לי הרבה עבודה!
  .-= פורסם לאחרונה אצל רמי.. ‫המפתחים הודו לי על תרומתי לוורדפרס 2.9‬ =-.

 • […] מידע נוסף על התמיכה המובנית בקישור תמונות לפוסטים ← וורדפרס 2.8.6 בעברית […]

 • […] קוד, תוסף וורדפרס | בפוסט שכתבתי לפני כחודש בנושא פונקציה חדשה להצגת תמונות פוסטים, טרם יציאתה של וורדפרס 2.9, הסברתי איך אפשר יהיה להוסיף […]

 • שימו לב, יש שינוי בפונקציה זו.
  פורסם בפוסט כאן –
  https://maorb.info/wordpress/2009-12/the_post_thumbnail

 • יאיר הגיב:

  שאלות

  1. איך עושים תמונה מוקטנת + טקסט תקציר ואז כשנכנסים רואים את התמונה הגדולה ומתחילים לקרוא (המשך קריאה לא עוזר לי פה)

  2. איך עושים תמונות מוקטנות ליד רשימת הפוסטים בוידגט פוסטים אחרונים

 • יאיר הגיב:

  מצאתי איך עושים תקציר
  מחליפים בקובץ index.php את הפונקציה the_content לפונקציה the_excerpt

  וזה בזכות חנית כהן

  ככה אני אוהב, שמפרטים מה צריך לעשות (מאור, קח בחשבון את אלו שלא יודעים הכל – כמוך)

  והעיקר – תודה רבה

 • יאיר הגיב:

  נשארה לי השאלה על תמונה מוקטנת ליד רשית הפוסטים בסיידבר
  ועוד שאלה שיהיה טקסט מסביב לתמונה המוקטנת

 • @יאיר, אי אפשר בכל פוסט להסביר את הכל… הפוסט הזה מסביר בנושא נקודתי הסביר איך מוסיפים תמונות מוקטנות, שזו פונקציה חדשה, ולא פוסט שמסביר על הפונקציות השונות שיש בלופ.

  יש פוסטים רבים בנושא של הלופ (כמו ששמתי לינק בפוסט) ופונקציות שאפשר להשתמש בהן כמו the_content, the_excerpt וכו'.
  העיקר שהצלחת, זה מה שחשוב.

  אם אתה רוצה תמונה מוקטנת ליד רשימת הפוסטים בצד, אז או שיש תוסף בטח שכתבו כבר שעושה את זה (צריך לחפש , אני לא מכיר משהו ספציפי), או שפשוט תכתוב לופ נוסף ושים אותו כקוד PHP שמציג את הפוסטים בתוך וידג'ט של ביצוע קוד PHP (למשל phpexec)

 • […] דוגמאות קוד לשלושתן. אפשרות אחת היא, למי שכבר עובדים עם תמונות פוסט מוקטנות בתבנית, להפעיל את הסקריפט על התמונה המוקטנת השל הפוסט. […]

פיד RSS לתגובות בפוסט | טראקבק


הוסף תגובה

CommentLuv badge

TechnoCraft - פתרונות אינטרנט


אֶקְסְפֶּרִימֶנְט דוֹט אֶפֶס - וורדפרס, תוכן, טכנולוגיה ועוד כמה דברים - מופעל באמצעות WordPress | פתרונות אינטרנט